حمله زنگنه به مناطق نفتخیز

زنگنه وزیر نفت

وزیر نفت با اشاره به ارائه طرح فریز نفتی از سوی عربستان گفت: این شبیه جوک است که به ما می گویند ما تولیدمان را بالای ده میلیون بشکه در روز فریز می کنیم و شما هم در یک میلیون بشکه فریز کنید.
وزیر نفت در پنل تخصصی انرژی که در حاشیه همایش تبیین برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد گفت: برخی کشورها که بالای ده میلیون بشکه در روز نفت تولید می کنند از ایران می خواهند تولید نفت خود را در سطح یک میلیون بشکه در روز فریز کند.
وی افزود: این شبیه جوک است که به ما می گویند ما تولیدمان را بالای ده میلیون بشکه در روز فریز می کنیم و شما هم در یک میلیون بشکه فریز کنید.
وزیر نفت در ادامه گفت: «هشت یا ۹ میدان نفتی است که ۷۰ درصد تولید نفت کشور را تامین می کنند. این میدان ها پیر شده اند و نیاز به ترمیم دارند. اما هر کاری می خواهیم در این زمینه انجام بدهیم یک عده کفن می پوشند و سینه می زنند و اجازه نمی دهند.»
وی افزود: «اگه نمی گذارند انجام نمی دهیم. نه آبرویمان را از سر راه آورده ایم نه جانمان را. اما آیندگان ما را لعنت خواهند کرد. زیرا عدم ترمیم این میادین ضرر های جبران ناپذیری به کشور وارد خواهد کرد‎.»
زنگنه گفت: تولید نفت از این میادین هر سال ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می یابد و اگر اقدامی انجام نشود بعد از مدتی دیگر نمی توان برای احیای آن ها کاری انجام داد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *